Akcja "Zima" trwa. Dzielnicowi angażują się w problemy osób nieporadnych.

Wschowscy i sławscy policjanci, w szczególności dzielnicowi codziennie realizują działania w ramach akcji „Zima, bezdomni”. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie przebywać mogą osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i nie bójmy się reagować! Czasami jeden telefon może uratować komuś życie. Każde takie zgłoszenie będzie przez nas skrupulatnie sprawdzane. Zachęcamy również do korzystania z narzędzia internetowego „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Wschowscy i sławscy dzielnicowi podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie osoby bezdomne, nieporadne życiowo mogą szukać schronienia. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, opuszczone dworce.
Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ławce, ulicy czy przystanku. Powód takiego zachowania może być całkowicie inny. Wystarczy wykonać jeden telefon pod numer 112, aby uratować komuś życie. Każde takie zgłoszenie będzie przez nas sprawdzane.
Jeżeli widujemy osobę, której styl życia może wskazywać iż wymaga pomocy możemy zgłosić ten fakt również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, by uchronić kogoś od wychłodzenia.
Komenda Powiatowa Policji we Wschowie apeluje do wszystkich mieszkańców naszego regionu o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, której zachowanie, wygląd, sytuacja w jakie znajduje się wskazuje na to, że może być narażona na niebezpieczeństwo. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie.