Dokonali kradzieży rozbójniczej. Sytuacja z sąsiedniej gminy naszego powiatu, przestrogą dla wszystkich

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (29 lipca) w Szlichtyngowej. Młody mieszkaniec gminy Szlichtyngowa na jednym z portali społecznościowych wystawił na sprzedaż telefon komórkowy, którym zainteresował się mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Mężczyźni umówili się w niedzielne popołudnie na spotkanie w mieszkaniu sprzedającego. Kupujący pojawił się pod oknami sprzedającego w towarzystwie kompanów, którzy oczekiwali w aucie na jego powrót. Po ustaleniu ostatecznej ceny, przyszły kupiec oświadczył, że musi wypłacić z konta pieniądze. Sam sprzedający również postanowił wyjść z domu.

Zainteresowany telefonem 20-latek szybko zniknął mu z pola widzenia. Po wyjściu z kamienicy przyszły sprzedający zauważył, że z okna jego mieszkania wyskakuje ten sam 20 - latek. W ręce trzymał pozostawione na stoliku dwa telefony komórkowe. Mężczyzna uciekał w stronę auta w którym oczekiwali na jego powrót towarzysze podróży. Gdy pokrzywdzony podbiegł do auta chcąc odebrać swoją własność z auta wysiadł 19 - latek, który pobił go. Samochód ruszył z impetem w stronę Głogowa.
Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci ustalili dane personalne młodych mieszkańców powiatu górowskiego i tego samego wieczoru zastukali do ich drzwi. Zaskoczeni szybkim rozwojem sytuacji mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania czynności w mieszkaniu jego z nich mundurowi znaleźli narkotyki.
Za kradzież rozbójniczą ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież