Powiatowe Obchody Święta Policji we Wschowie

W czwartek, 25 lipca w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych OFM we Wschowie, uroczystą mszą świętą rozpoczęły się Powiatowe Obchody Święta Policji.

W tym roku Polska Policja obchodzi swoje setne urodziny.
Zaraz po mszy, około godziny 10:00 na klasztornym dziedzińcu miał miejsce uroczysty apel podczas którego nadano awanse oficerskie oraz podoficerskie. Najbardziej zasłużeni funkcjonariusze oraz emerytowani policjanci zostali uhonorowani medalami i wyróżnieniami przez Komendanta Głównego Policji, Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji a także Komendanta Powiatowego Policji.
Podczas wydarzenia obecni byli m. in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marek Ast, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim młodszy inspektor Bogdan Piotrowski, przewodniczący związków zawodowych policjantów woj. lubuskiego podinspektor Sławomir Kostiuszka, ojciec doktor Bernard Marciniak Prowincjał Zakonu Braci Mniejszych w Poznaniu, kapelan wschowskiej policji ojciec Maciej Olszewski oraz jego poprzednik ojciec Arnold Liebiga czy starosta powiatu wschowskiego Andrzej Bielawski i wicestarosta Waldemar Starosta.
Zaraz po apelu rozpoczął się festyn policyjny dla dzieci i młodzieży w ogrodach klasztornych.
Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. Nie mogło tu zabraknąć prezentacji sprzętu służbowego pokazu pierwszej pomocy i smacznej grochówki.