Lipcowy Pchli Targ

Tradycją stało się, że w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na terenie targowiska miejskiego odbywa się Pchli Targ.

Zaczynało się od kilku stoisk a w ubiegłym miesiącu zarejestrowano ponad 60 sprzedających. W ubiegłą niedzielę natomiast, spóźnialscy sprzedający nie zmieścili się na głównym placu. Na szczęście – jak poinformowali nas organizatorzy – burmistrz zezwolił na wykorzystanie również drugiego placu. Tak więc każdy kto miał coś do sprzedania mógł spróbować swoich sił w handlu używanymi przedmiotami.
Klienci zainteresowani byli praktycznie wszystkim. Jedni przymierzali ciuchy, inni szukali drobiazgów, staroci, metalowych detali czy wyrobów z drewna. Sporym zainteresowaniem cieszył się stojący z boku zarejestrowany i „paląca na dotyk” motocykl marki BMW z 1936 roku.
Gdy zapytaliśmy właściciela, czy chce sprzedać zabytkowy pojazd, ten odpowiedział nam jedynie tajemniczym uśmiechem.
Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Sławskiego Pchlego Targu.