"Koszyczek Wielkanocny" w ZSP

We wtorek, 26 marca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie jak co roku odbył się konkurs pt. ,,Kosz wielkanocny" zorganizowany przez panią Lidię Szumską.

Wzięło w nim udział 12 uczniów ze szkół powiatu wschowskiego:Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie oraz
I Zespołu Szkół im.S.Staszica we Wschowie.
Tematyka konkursu dotyczyła symboliki i obrzędów świąt wielkanocnych zawartych w różnych aranżacjach kosza wielkanocnego. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, by stanąć na wysokości zadania i zawrzeć w nim wszystkie elementy polskiej obyczajowości.
Finałem konkursu było ogłoszenie wyników i dekoracja uczestników zgodnie z komisyjnie przyznanym podium:
I i II zajęla młodzież klas II i IV z ZSP Slawa, na III i IV miejscu uplasowali się dzielni uczniowie klas I i II I ZS im. S. Staszica.
Gratulujemy wszystkim zaangażowania i kreatywności, które zostały uhonorowane i nagrodzone dzięki finansowemu wsparciu powiatu wschowskiego oraz pomocy Sławskiego Centrum Kultury i Rekreacji w Sławie.